Čím se zabýváme


Několik slov o společnosti UNIVES…

Projektově inženýrská a obchodní společnost UNIVES spol. s.r.o. byla založena na počátku roku 1992 jako prohloubení práce fyzických osob v projekční a inženýrské činnosti v předchozím období.
Zaměření společnosti se od začátku soustřeďuje na projektovou a inženýrskou činnost zejména v obchodní a průmyslové oblasti.
Za období svého trvání se vedení společnosti podařilo přes územní plánovací dokumentaci vytvořit obchodně průmyslovou zónu Říčany – jažlovice a Modletice na 11. km dálnice D1 směr Praha – Brno a současně se v období 7 let podařilo tuto zónu zrealizovat na rozloze cca 1 000 000 m2 (100 ha).

V této zóně se nachází řada renomovaných firem, které UNIVES jako projektově inženýrská organizace zrealizovalajako např.

  • Phoenix- Zeppelin, Italinox – Eurinox,
  • logistický areál HOPI ve třech etapách na rozloze cca 14 ha’ Lindab,
  • Resvo,
  • EJOT
  • AIG Lincoln,
  • Ertl glas,
  • NICO MAGAZINI apod.
  • PEMA zrealizovala UNIVES nové obchodní centrum na prodej tahačů VOLVO a IVECO ve Zdibech na dálnici D8 na Teplice a Business centrum v Praze 8 – Dolních Chabrech na celkové ploše cca 100 000 m2 (10 ha)

 

Mimo to UNIVES zrealizoval další stavby jako např. 114 bytových jednotek a 6 řadových domů v Praze 8 – Habartická, 2 rezidenční domy v Praze 6 – Střešovičkách, skladovou a prodejní halu ve Vyškově u Brna a prodejní halu Italinox v Brně – Popůvkách apod.

Dále pak společnost UNIVES realizovala průmyslovou zónu na 14. km dálnice D1 směr Praha – Brno – výstavba areálu HOPI, dostavba servisního a prodejního areálu PEMA Zdibyv č.odstavné a parkovací plochy.

V současné době patří mezi rozpracované projekty především – příprava výstavby prodejního areálu Italinox Paskov,dostavba areálu Phoenix-Zeppelin Modletice, příprava a realizace stavby mateřské školky v Kostelci u Křížků a dále pak příprava výstavby Flexis Business Park Plzeň.

K zajištění této činnosti má společnost UNIVES dostatek odborných pracovníků a autorizovaných stavebních inženýrů i dlouhodobé znalosti dané oblasti z hlediska vlastnických vztahů a příslušných veřejnoprávních orgánů.

Od roku 2008 zabezpečuje firma UNIVES činnost koordinátora staveb dle zák. 309/2006 Sb.